25
INFORMATIVNÍ ROZBOR PITNÉ VODY, pro občany využívající individuální zdroje (studny, vrty)
26
29
30
Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Projekt: Dopravní opatření na silnici II/110 v obci Kozmice

Projekt: Dopravní opatření na silnici II/110 v obci Kozmice

Výstřižek 1.PNG

Reg. číslo projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0013497

Financován v rámci 10.Výzvy MAS Posázaví - IROP-Bezpečná cesta nejen do školy

Hlavním cílem projektu je zklidnění provozu a zejména zvýšení bezpečnosti pěších v centru obce v prostoru autobusových zastávek, kdy v blízkosti tohoto území jsou v obou směrech silnice nepřehledné zatáčky.

Projekt zahrnuje rekonstrukci autobusových zastávek, bezbariérové propojení pěších tras a realizaci přechodu pro pěší včetně jeho osvětlení. Všechna tato opatření přispějí ke zvýšení bezpečnosti pěšího provozu. Úpravy zajistí zklidnění dopravy v oblasti přechodu a zároveň zvýšení bezpečnosti chodců zkrácením a vyznačením přechodu.

Umístění chodníků a nástupišť autobusových zastávek vychází ze stávající zástavby a průtahu silnici II/110, k níž navrhované stavební objekty přiléhají. Úpravy zajistí zklidnění dopravy v oblasti přechodu a zároveň zvýšení bezpečnosti chodců zkrácením a vyznačením přechodu. Stávající šířkové uspořádání bude zachováno.

Navržený chodník podél silnice II/110 umožní rozšíření bezbariérové trasy v obci, která zajistí bezbariérový pohyb tělesně a zrakově postižených osob v obci.

Dále bude nově zřízena dvojice nových světelných míst, která zajistí osvětlení osob přecházejících po přechodu a současně i zvýšení intenzity osvětlení povrchu přechodu.

Projekt bude spolufinancován ze zdrojů Evropské unie.

20210427_103644.jpg

Obr. č. 1 - autobusová zastávka